​លោក​ នួន​ ជា​ និយាយ​ថា​ «​ខ្ញុំ​សូម​ចូលរួម​មរណទុក្ខ​»​ ដល់​សាច់ញាតិ​ឪពុក​ម្តាយ​ នៃ​ដើមបណ្តឹង​និង​ «​ក៏​ដូច​ជា​ សាច់ឈាម​ របស់ខ្ញុំ​»​។​
​រីឯ​លោក​ ខៀវ​ សំ​ផ​ន​ ក៏​បាន​ថ្លែង​នូវ​ការ​សុំ​ទោស​ ដល់​តំណាង​ដើមបណ្តឹង​ រដ្ឋប្បវេណី​ដែរ​ថា​ «​ជា​ថ្មី​ម្តងទៀត​ខ្ញុំ​ សុំ​ទោស​ លោក​និង​ប្រជាជន​ខ្មែរ​យើង​ទាំងមូល​ដែល​រង​គ្រោះ​ ដោយ​សូម​លំឱនកាយ​គោរព​ ដល់​សាច់ញាតិ​ឪពុក​ ម្តាយ​ បងប្អូន​ដែល​បាន​ចាក​ឋាន​ទៅ​ក្នុង​ក្តី​ឈឺចាប់​ខ្លោចផ្សា​រក​និយាយ​មិន​បាន​ »​។​
​លោក​បន្ត​ថា​ លោក​មិនមែន​ជា​អ្នក​មនោគមន៍វិជ្ជា​នោះ​ទេ​ ហើយ​លោក​ក៏​ជា​អ្នកមាន​ឧត្តមគតិ​ស្នេហា​ជាតិ​ ធ្វើ​យ៉ាង​ ណា​រួមចំណែក​កសាង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ឲ្យ​បាន​រីក​ចម្រើន​ជឿនលឿន​ និង​ការពារ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ឲ្យ​បាន​គង់វង្ស​។​ លោក​មានការ​សោកស្តាយ​ជា​ខ្លាំង​ ដូច្នោះ​ត្រូវ​តែ​ចាប់​ស្តេច​ក្រាញ់​ ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តិ​អំពើ​ ឃោរឃៅ​ឆ្កួត​លេលា​ ទាំងនោះ​យក​មក​ផ្តន្ទាទោស​ ឲ្យ​សាក​សម​ទៅ​តាម​ភាព​ ឃោរឃៅ​របស់​ពួក​គេ​។​
​របប​កម្ពុជា​ប្រជាធិបតេយ្យ​ ត្រូវ​បាន​គេ​ស្តីបន្ទោស​ថា​ បាន​ជន្លៀស​ កាប់សម្លាប់​ប្រជាពលរដ្ឋ​កម្ពុជា​ស្លូតត្រង់​ ជិត​៣​ លាន​នាក់​ ព្រមទាំង​បង្អត់អាហារ​ និង​បង្ខំ​ឱ្យធ្វើ​ការ​ហួសកម្លាំង​ ៕​ដោយ៖សំអាត